Cooksense HD 8801- wyciskarka do soków nowej generacji.

Wyciskarka Cooksense HD 8801 jest wykonana z materiałów najwyższej klasy, które stawiają ją w gronie najlepszych obecnie wyciskarek na rynku. W tej wyciskarce wykonano wałek, sito i jego elementy z najnowocześniejszego materiału jakim jest ULTEM - niezwykle wytrzymały na uszkodzenia i bardzo trwały.

ULTEM to materiał nieszkodliwy dla zdrowia człowieka, w pełni BPA free, który nie wchodzi w reakcje z kwasami owocowymi, zatem jest w pełni bezpieczny. Materiał ten jest aż 8 razy twardszy niż plastik, więc trwałość sita wykonanego z niego znacznie przewyższa sita plastikowe, które znajdują się w wielu innych modelach. ULTEM rewelacyjnie sprawdza się w pracy wyciskarki, jego trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jest niezawodny podczas pracy wykonywanej przez wyciskarkę. W trakcie miażdżenia i wyciskania soku, dochodzi do olbrzymich napięć wewnątrz urządzenia, z którymi plastik nie zawsze sobie radził i czasami zbyt szybko ulegał awarii.

Natomiast ULTEM znakomicie radzi sobie z natężeniem i naporem wewnątrz wyciskarki, i dzięki niemu trwałość i gwarancja na te urządzenia znaczenie się wydłużają. Co najważniejsze producent Cooksense zadbał, aby użycie tego materiału nie wpłynęło to mocno na cenę wyciskarki i jest stosunkowo niska, pomimo zastosowania najnowszych technologii dostępnych na świecie. Całość produkcji tego modelu znajduje się w Korei, która słynie z produkcji najlepszych wyciskarek i propagowania zdrowego odżywiania. W modelu Cooksense HD 8801 są zastosowane dwa tzw. liście tnące, które mają olbrzymi wpływ na jakość i efektywność wyciskanego soku, zwłaszcza tego ze szpinaku, natki pietruszki i liści sałaty.

Sok spływa do specjalnie zaprojektowanej misy, w której nie dochodzi do wymieszania się soku z pulpą, więc uzyskany sok jest klarowny i nie wyczuwa się w nim grudek np. marchwi, co jest możliwe przy innych modelach. Oprócz tego model ten wyposażony jest w tzw. mincer, czyli nastawka do produkcji sorbetów, do kruszenia lodu lub homogenizacji produktów. Do wysokiej jakości uzyskiwanych soków przyczynia się także silnik wyciskarki o mocy 200W. Taka moc pozwala na przygotowanie soku z twardych warzyw i owoców, ale równocześnie jest to urządzenie energooszczędne, więc nie musimy się martwić o zużycie prądu w tym przypadku. Silnik pracuje na 47 obrotach na minutę, więc mamy pewność, że wyciskarka się nie nagrzeje, a tym samym nie stracimy cennych składników odżywczych. Wyciskarka pracuje również bardzo cicho, można z powodzeniem przygotować pyszne soki na śniadanie bez obaw, że zbudzimy domowników.

Kategorie: Cooksense ,