Siła pozytywnego nastawienia

"Zamartwianie się jest jak bujany fotel. Daje ci coś do zrobienia, ale nigdzie cię nie zaprowadzi." ~ Erma Bombeck

PRAWDA! Życie jest w ciągłym ruchu i składa się z tak wielu elementów. Są wzloty, są upadki, a potem jest jeszcze to wszystko, co pomiędzy. To jest stresujące. Zaufaj mi, wiem o tym.

Jeśli masz tendencję do silnego stresu i częściej myślisz o tym, co w Twoim życiu NIE jest w porządku, niż o tym, co jest w porządku, nie jesteś sam. Jest to bardzo częste, ale musisz spróbować zmienić swój sposób myślenia. To może być trudne, ale jesteś to sobie winien.

Twoje myśli są potężne i kiedy pracujesz nad ich zmianą, możesz naprawdę zmienić swoje życie.

Zmiana sposobu myślenia

Ważne jest, aby pamiętać, że sposób myślenia i nastawienie mogą zmienić lub zepsuć zmiany w naszym życiu. To, w jaki sposób działasz, współdziałasz i reagujesz, jak planujesz i jak stawiasz czoła wyzwaniom, odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jednym z kluczowych czynników jest znalezienie harmonii w sobie. Powtórz to jeszcze raz... ZNAJDŹ HARMONIĘ W SOBIE.

Oto kilka wskazówek, jak przestawić się na bardziej pozytywny sposób myślenia.

1. Mów do siebie tak, jak byś rozmawiał z bliskim przyjacielem.

Jeśli jesteś w złym nastroju, zastanów się, o czym myślisz. Prawdopodobnie nie jest to nic pozytywnego! Zwróć uwagę na ten wewnętrzny dialog. Czy rozmawiasz z bliskim przyjacielem w taki sam sposób, w jaki rozmawiasz z samym sobą? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "nie", to znaczy, że masz nad czym pracować.

To, co mówisz w swoim wnętrzu, decyduje o tym, co dzieje się na zewnątrz. Jeśli Twój dialog wewnętrzny jest pozytywny, a napotkasz na trudności, możesz je przezwyciężyć. Automatycznie powiesz sobie: "Mogę to zrobić. Już wcześniej pokonywałem wyzwania. Wiem, że to jest chwilowe. Wszystko się odwróci".

Pozytywna mowa o sobie jest pocieszająca, dodaje sił i w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy samopoczucia i szczęścia.

2. Ćwicz powstrzymywanie negatywnych myśli i zastępowanie ich pozytywnymi.

Jeśli wiesz, że twój dialog wewnętrzny nie jest pozytywny, ćwicz zatrzymywanie negatywnej myśli i mówienie "DALEJ!". Postaraj się zignorować tę negatywną myśl i zastąpić ją pozytywną. Poświęć minutę lub dwie na głębokie oddychanie i spróbuj się zrelaksować. Uważam, że wyjście na zewnątrz, by zaczerpnąć świeżego powietrza, często bardzo pomaga oczyścić umysł.

3. Zrób listę sukcesów.

Jakie zwycięstwa odniosłeś w ciągu ostatniego roku? Wymień je. Uwzględnij wszystkie zwycięstwa, duże i małe. Gdy lista będzie gotowa, przeczytaj ją ponownie. Czasami trzeba wrócić i zastanowić się nad swoimi zwycięstwami, aby przypomnieć sobie, jak wspaniałym jest się człowiekiem. Poświęć więcej czasu na to, co poszło dobrze, niż na to, co poszło źle. Dostrzeganie swoich osiągnięć zawsze sprzyja przyszłym osiągnięciom.

4. Sprawdź, czy masz współczucie dla samego siebie.

Czy dajesz sobie miękkie miejsce do wylądowania, kiedy masz zły dzień? Spraw, by twój umysł i dom stały się miejscem, które cię pocieszy. Bądź dla siebie miły i okaż sobie trochę empatii. Wyznacz w swoim domu pokój, który będzie miejscem spokoju, gdzie będziesz mógł się naładować energią. Stwórz przestrzeń, która będzie Ci przypominała o oddychaniu i wydychaniu negatywnych emocji.

5. Wyznacz sobie cele, które pozwolą Ci się poruszać.

Zawsze czujemy się lepiej, gdy jesteśmy w trybie działania. Cele sprawiają, że Twój mózg koncentruje się na wprowadzaniu pozytywnych zmian w Twoim życiu. Już samo sporządzenie listy celów może zmienić Twój sposób myślenia. Chwyć więc za długopis i zapisz je na papierze. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie, podsycaj ogień i pozwól, by twoje myśli zalały twój umysł.

6. Zastanów się nad tym, co jest dobre w Twoim życiu.

Kiedy ostatni raz naprawdę usiadłaś i zastanowiłaś się nad tym, za co jesteś wdzięczna w swoim życiu? Zastanów się nad wszystkim, co jest dobre. Zauważaj i staraj się doceniać je każdego dnia. To skuteczny sposób, by pozostać w szczęśliwym miejscu.

Kiedy będziesz praktykować pozytywne nastawienie, będziesz zaskoczony, jak może ono poprawić Twój nastrój i doprowadzić do bardziej pozytywnych rezultatów w Twoim życiu. POZYTYWNOŚĆ ma prawdziwą MOC. Przyjmij ją. Żyj nią w pełni. I pozwól, by wzmocniła i ukształtowała Cię na osobę, którą CHCESZ się stać!

Kategorie: Zdrowie,