Najlepszy sprzęt dla ciebie

Sokowirówka

Sokowirówki są zdecydowanie najpopularniejszymi urządzeniami do uzyskiwania soków i każdy je zna. Wykorzystywane jest tutaj specjalne wirujące ostrze, które wydobywa sok z surowca. Obieg surowca może być w sokowirówce zamknięty lub otwarty. W obiegu zamkniętym trzeba dość często czyścić sito urządzenia, a w obiegu otwartym nie ma tego problemu. Sokowirówki są też bardzo wydajne i można przygotować w krótkim czasie dużo soku. Niestety, nie ze wszystkich surowców. Małe owoce leśne i warzywa liściaste nie nadają się do przetwarzania w sokowirówkach. Trzeba też wiedzieć, że tak uzyskane soki są podgrzane i napowietrzone, przez co są gorsze pod względem prozdrowotnym i trzeba je szybko wypić.

Wyciskarki do cytrusów

Jeśli ktoś będzie wyciskał głównie cytrusy, jest to rozwiązanie dla niego. Urządzenie jest banalnie proste i ma kształt stożka z sitkiem. Może być ręczne, a może być też elektryczne, co bardzo ułatwia pracę. Musimy tylko przekroić cytrusa na pół i już można wyciskać, ręcznie lub maszynowo. Takie wyciskarki są małe, poręczne, ciche, ale niestety nadają się tylko do cytrusów.

Wolnoobrotowa wyciskarka

Wyciskarki pod bardzo wieloma względami są stanowią przeciwieństwo swoich starszych sióstr, sokowirówek. Pracują na bardzo wolnych obrotach i nie rozcierają owoców czy warzyw. Ich sposobem na uzyskiwanie soku jest rozdrabnianie i miażdżenie surowca. Sok wyciska się z nich zdecydowanie wolniej i potrzeba trochę cierpliwości, ale w nagrodę za nią uzyskuje się większą ilość soku z takiej samej ilości surowca. Są to też urządzenia nieporównywalnie bardziej wszechstronne. Nie ma tutaj żadnych warzyw czy owoców, z którymi by sobie nie poradziły, a nawet można w nich przygotowywać mus owocowy lub mielić kawę.

Wydaje sokowirówki

Wyciskarka do soku będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób poszukujących urządzenia wielofunkcyjnego. Obecnie na rynku jest naprawdę cała masa urządzeń, które w dodatku można wręcz zakwalifikować do segmentu profesjonalnego. Nie są to oczywiście urządzenia do masowej produkcji, ale można dzięki nim spokojnie przygotowywać soki dla całej rodziny. Jeśli chcemy to robić na szybko, zdecydowanie lepszym wyborem będzie sokowirówka, ale jeśli chcemy raczej wyprodukować więcej soku, soku wyższej jakości i mamy na to odpowiednią ilość czasu, zdecydowanie lepsza będzie wyciskarka.