Zalety soków naturalnych oraz wady tych ze sklepu

Twierdzenie, że Matka Natura najlepiej wie, co jest dla nas dobre, może prowadzić do odejścia od produktów sklepowych, w których nie brakuje sztucznych dodatków i zamienienie ich na przetwory, które przygotowuje się samodzielnie.

Idealnym przykładem takiej żywieniowej rewolucji okazują się być owocowe soki. Chyba nie znajdziemy na świecie osoby, która nie lubiłaby pełnego aromatu i charakteryzującego się słodkim smakiem soku owocowego. Najlepszy smak mają oczywiście te soki, które zostały dopiero co wyciśnięte. Naturalna słodycz i mnóstwo miąższu dopełniają całości. Decydując się na wyciskanie soków samodzielnie, można ich wybornym smakiem cieszyć się każdego dnia. Jednocześnie takie rozwiązanie to pełna kontrola nad tym, co trafia do naszych szklanek. Osobiście wybieramy owoce, dbając o to, aby były najlepszej jakości. Wiemy tym samym, że do naszego żołądka trafia pyszny, zdrowy i pozbawiony sztucznych dodatków sok. Sok owocowy może być doskonałym urozmaiceniem spożywanych posiłków. Można go również potraktować jako deser dla dzieci.

Zalety. Sięganie po własnoręcznie przygotowany sok to najlepszy sposób na to, aby zapewnić swojemu ciało niezbędną porcję witamin i substancji mineralnych. Jednocześnie trzeba pamiętać, że mają one łatwo przyswajalną postać. Nie brak w sokach naturalnego cukru, którego odpowiednia ilość jest również niezbędna do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Regularne picie soku sprawia, że nasze ciało pozbywa się toksyn. W efekcie to właśnie soki owocowe naturalnie oddają nam młodość.

wady soków z kartonu Soki gotowe – wady. Na sklepowych półkach dostrzec można całe mnóstwo gotowych soków, które zamknięte zostały w butelkach oraz kartonach. Wiele osób sięga po nie, będąc pełnym nadziei, że dostarczą sobie wieku cennych składników. Tymczasem okazuje się, że jest to złudne. Wystarczy dokładnie przeczytać skład soku, aby dowiedzieć się, że tak naprawdę soku z owoców czy warzyw za wiele w nim nie ma. Znaczną część zawartości stanowią sztuczne zagęszczacze, syropy cukrowe, a także substancje chemiczne, których zadaniem jest ulepszanie smaku i aromatu.

Powszechnym składnikiem jest także kwas cytrynowy, który niekorzystnie odbija się na prawy naszego mózgu i może opóźniać rozwój układu nerwowego u dzieci. Ilość cukru zawarta w gotowych sokach negatywnie wpływa na kondycję naszych zębów. Daje się zauważyć również w obwodzie bioder. Od soków gotowych naprawdę można przytyć. Bez wątpienia decyzja o kupnie wyciskarki jest jak najbardziej słuszna. Decydując się na samodzielne przygotowywanie soków, możemy być pewni, co do niego trafia. W efekcie wiemy, co spożywamy. Pijemy także nie tylko sam sok, ale również owocowy miąższ, który pełny jest cennych witamin i minerałów.

Kategorie: Wyciskane soki,