Flawonoidy w sokach zastępują leki

Pewnie wiele osób zastanawia się jak można sobie poradzić z problemami, które dotyczą naczyń krwionośnych. Niezwykle cenne są tutaj flawonoidy, fitosterole, które znajdują się w sokach i mogą nawet zastąpić leki.

W świeżych sokach znajdują się takie składniki jak rutyna oraz kwercetyna. Działają one świetnie na organizm, ponieważ wzmagają działanie naturalnej witaminy C, która odpowiada za uszczelnianie naczyń krwionośnych. Dzięki temu wirusy i bakterie nie dostaną się do naszego organizmu. Bioflawonoidy pomagają również uszczelniać naczynka krwionośne nawet te najmniejsze. Jest to bardzo ważne, ponieważ tak zwane kapilary odpowiadają za dostarczenie składników odżywczych do większości komórek.

Co jeszcze mogą dla ciebie zrobić bioflawonoidy w sokach?

  • pomagają w leczeniu hemoroidów, żylaków, krwawień
  • zatrzymują utlenianie witamy C, co zwiększy działanie lecznicze
  • ograniczą powstawanie zakrzepów co powoduje udary mózgu
  • budują dobry cholesterol i odpowiadają za niszczenie złego

Ale soki to nie tylko flawonoidy. Co jeszcze zawierają? Warto spożywać sok z trwa zbóż, ponieważ znajdzie się w nim duża ilość fitosteroli, które będą chronić przed rosnącym cholesterolem i dlatego będzie mniejsze ryzyko chorób serca i raka okrężnicy. Mogą również łagodzić skutki menopauzy. Działają jako naturalna terapia hormonalna. Wyciskarki nowoczesne radzą sobie trawami. Sulforafan na raka. Sok z kiełkami brokułu to samo zdrowie. Znajduje się w takim soku duża ilość sulforafanu, który będzie chronił przed rakiem piersi. Wyciskając sok z warzyw warto wrzucić do urządzenia garść kiełków. Organizm na pewno będzie z tego korzystał.

wyciskane soki na raka Antyrakowo działają też soki z...

  • Pomidorów – mają dużo kwasu p-kumarowego, likopenu oraz kwasu chloragenowego, który chroni przed rakiem Kapusty – zawiera sporo izotiocyjanianów fentylowych, które chronią przed rakiem płuc
  • Granatów i winogron – zawierają kwas elagowy, który zatrzymuje czynniki rakotwórcze, które wpływają na DNA w komórkach
  • Kiełków soi – mają doskonałą genisteinę, która również chroni przed rozwijającymi się komórkami rakowymi
  • Marchewki – zwiera ponad sto karotenoidów, które mają silne działanie antynowotworowe ale wpływają również na wzmocnienie organizmu, lepszą odporność, pozwalają usuwać z organizmu metale ciężkie i wpływają na kolor skóry.
  • Kiełków czosnku - zawarte w nim allicyna, saponiny i związki fenolowe chronią nie tylko przed rakiem, ale będą również zapobiegać chorobom serca, przeziębieniom i infekcjom.

Picie świeżych soków to rzeczywiście doskonałe dla zdrowia rozwiązanie, które może budować naszą siłę. Flawonoidy mogą podtrzymywać działanie adrenaliny, która mobilizuje do działania, dodaje energii i stymuluje organizm. Dzięki flawonoidom czuć się będziemy silni i nie będziemy się tak szybko męczyć i nasz organizm będzie silniejszy.

Kategorie: Wyciskane soki,