10 prostych zmian w Feng Shui, które możesz wprowadzić już dziś

Wszyscy słyszeliśmy o feng shui, ale czy feng shui w Twoim domu lub mieszkaniu NAPRAWDĘ może poprawić jakość Twojego życia? Cóż, odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Feng shui to starożytna chińska sztuka, która opiera się na założeniu, że ludzie są naturalnie związani z naszym otoczeniem. Oznacza to, że to, co zdecydujesz się wprowadzić do swojej przestrzeni i sposób, w jaki ją udekorujesz, wpływa na przepływ energii (lub chi) w Twoim domu. Jeśli ta energia nie jest odpowiednio zarządzana, może mieć wpływ na Twoje zdrowie i szczęście.

Choć wszystko to może wydawać się skomplikowane i zniechęcające, obiecuję, że tak nie jest! Wystarczy kilka drobnych zmian, aby chi w Twoim domu zaczęło płynąć i stworzyło bardziej spokojną, uspokajającą atmosferę.

Zacznij od sprzątania.

Najlepszym sposobem na poprawę feng shui w Twoim domu jest oczyszczenie przestrzeni z wszystkiego, co przyciąga negatywną energię. Bałagan, stare, nieużywane lub niekochane przedmioty, rzeczy, które zajmują cenną przestrzeń i miejsce w mózgu - pozbądź się ich! Jak powiedziałaby Marie Condo: "Jeśli nie przynosi ci to radości, podziękuj za miejsce w twoim życiu i pozwól temu odejść". To jest czas, aby pozbyć się tych dżinsów, które na ciebie nie pasują, wyczyścić przepełnioną szufladę z bałaganu i oddać to stare krzesło w garażu.

Dodaj rośliny!

W dzisiejszym nowoczesnym świecie łatwo jest mieszkać w mieszkaniu lub domu na terenach miejskich, gdzie nie ma żadnej zieleni. Ten brak natury może być niebezpieczny dla Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Dodaj do swojej przestrzeni życiowej rośliny doniczkowe, które pomogą wnieść do domu i wokół niego pozytywną energię. Szczególnie w wejściu, gdzie widok roślin przy wchodzeniu i wychodzeniu z domu przypomina o spokoju i ciszy natury (i przypomina o konieczności podlewania ich!).

Kup psa (lub kota)

O krok wyżej od roślin, spróbuj wypełnić swój dom żywymi istotami. Zwierzęta pomagają przemieszczać energię w domu i pochłaniają negatywne wibracje, a także poprawiają Twoje zdrowie psychiczne i samopoczucie emocjonalne. W całym kraju jest wiele schronisk wypełnionych słodkimi, kochającymi zwierzętami, które szukają domów na zawsze.

Niech będzie światło!

Światło jest aktywatorem energii. Uważa się, że ciemne kąty i miejsca, w których jest ponuro, oznaczają zaniedbane części Twojego życia i mogą przyciągać lub wzmacniać negatywną energię. Zamiast tego wypełnij swój dom światłem! Miej wystarczająco dużo źródeł światła, aby oświetlić całą przestrzeń, a dla najlepszego przepływu energii zmieszaj różne rozmiary i intensywności oświetlenia.

Ostrożnie dekoruj lustrami

Uważa się, że lustra aktywują energię w pomieszczeniu, więc mądrze wybierz miejsce, w którym je umieścisz. Dwa z najlepszych miejsc wieszać lustra są twój jadalnia i żywy pokój, dokąd myśleć one uwydatniać pozytywną energię i bogactwo. Unikaj luster w kuchni lub za sofą czy łóżkiem. Uważa się, że lustra w kuchni - zwłaszcza zwrócone w stronę kuchenki - wzmacniają negatywną energię. Lustra w sypialni mogą powodować bezsenność ze względu na ich właściwości zwiększające energię.

Usuń bałagan na blatach.

Aby otworzyć przestrzeń kuchenną i wzbudzić w niej więcej energii i ruchu, konieczne jest posiadanie czystych blatów. Urządzenia, których nie używasz regularnie, schowaj do szafek lub do spiżarni, poza zasięgiem wzroku. Usuń przybory i urządzenia, których nigdy nie używasz, aby zapewnić lepszy przepływ energii, a także uporządkuj swoją lodówkę, pozbywając się zbędnych dodatków.

Unikaj ostrych lub ciężkich przedmiotów w zasięgu wzroku.

Aby nadać przestrzeni wrażenie lekkości (i bezpieczeństwa), spróbuj pozbyć się ostrych przedmiotów z kuchni lub umieścić je poza zasięgiem wzroku. Noże przechowuj w bloku na noże lub zorganizowanej szufladzie, a duże garnki i patelnie umieść w szafkach, zamiast zwisać nad głową. Pro tip: miedziane garnki i patelnie przyciągają pozytywne chi!

Zastanów się, gdzie stawiasz swoje łóżko.

Unikaj stawiania łóżka przy ścianie sąsiadującej z łazienką lub kuchnią - uważa się, że ma to negatywny wpływ na zdrowie. Zamiast tego ustaw łóżko, stosując zasadę pozycji dominującej; łóżko powinno być ustawione tak, aby leżąc w nim, widzieć drzwi do sypialni, a jeśli to możliwe, to również po przekątnej od nich.

Schowaj sprzęt elektroniczny

Nie jest tajemnicą, że elektronika nie jest dobra dla zdrowia psychicznego (mówię to, sprawdzając telefon w poszukiwaniu nowych e-maili/wiadomości z Instagrama...), ale feng shui przenosi to na wyższy poziom. Jeśli chcesz mieć jak najlepszy sen, zakryj telewizor, odłącz i schowaj laptopy i telefony komórkowe, a także trzymaj je z dala od szafek nocnych. Dzięki temu nie będą one przyciągać silnej lub negatywnej energii, która może zakłócić Twój rytm dobowy. Jeśli jesteś NAPRAWDĘ poważny, zostaw swoje urządzenia w innym pokoju.

Wypróbuj kojące kolory, by stworzyć spokojny dom

Mocne kolory, takie jak czerń i czerwień, to kolory aktywizujące, czyli takie, które mogą pobudzić Twój system nerwowy i sprawić, że będziesz się czuł w środowisku o wysokim poziomie stresu. Wybieraj kolory ziemi w każdym pomieszczeniu, w którym chcesz uzyskać relaksujący, spokojny nastrój.

Jaki jest Twój ulubiony sposób na poprawę energii w domu? Zostaw swój komentarz poniżej! Koniecznie śledź Blendtopię na Facebooku, aby pozostać w kontakcie, i śledź nas na Pintereście, aby poznać jeszcze więcej pomysłów na utrzymanie dobrego samopoczucia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego.

Kategorie: Zdrowie,