DIY spray równoważący czakry, który pokochasz

Jeśli jest coś, co moim zdaniem przydałoby się nam wszystkim, to jest to BALANS. Nasze życie uległo zaburzeniu, zostało całkowicie wywrócone do góry nogami i choć na końcu tunelu widać światełko, życie w "teraz" nadal stanowi spore wyzwanie. Jest wiele niewiadomych dotyczących przyszłości i to może być trochę przerażające. Wiem tylko, że nasze ciała są tak skonstruowane, aby radzić sobie ze stresem. Nauczenie się radzenia sobie z nim może być wyzwaniem, ale MOŻEMY znaleźć równowagę i jest na to wiele różnych sposobów. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich, a mianowicie na nauce równoważenia naszych czakr.

Czym jest 7 czakr?

Wszechświat jest zbudowany z energii, a Twoje ciało nie jest wyjątkiem. 7 czakr odgrywa ważną rolę w równowadze i zdrowiu naszego ciała. Na długo przed nowoczesną technologią i nauką starożytne kultury wiedziały, że wszystkie żywe istoty noszą w sobie siłę życiową. Centra energii, które poruszają się wewnątrz nas, nazywały 7 czakrami.

Czym więc jest 7 czakr? Czakra to stare sanskryckie słowo, które oznacza koło. Dzieje się tak, ponieważ siła życiowa, czyli prana, która porusza się wewnątrz Ciebie, wiruje i obraca się. Ta wirująca energia ma 7 ośrodków w Twoim ciele, zaczynając od podstawy kręgosłupa i przesuwając się aż do czubka głowy.

U zdrowej, zrównoważonej osoby 7 czakr zapewnia właściwą równowagę energii dla każdej części ciała, umysłu i ducha. Jeśli jednak jedna z czakr obraca się zbyt szybko, jest zablokowana lub porusza się zbyt wolno, może to mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Poznając 7 czakr, możesz lepiej zrozumieć naturalne cykle energetyczne swojego ciała. Możesz wykorzystać te informacje, aby połączyć fizyczne, emocjonalne i duchowe zaburzenia równowagi z czakrami, które je wzmacniają. A dzięki tym odkryciom możesz zacząć równoważyć swoje czakry i prowadzić zdrowe, satysfakcjonujące życie.

Nazwy, znaczenie i symbole 7 czakr

 1. Czakra Korzenia
 2. Czakra sakralna
 3. Czakra splotu słonecznego
 4. Czakra Serca
 5. Czakra gardła
 6. Czakra trzeciego oka
 7. Czakra Korony

Przepis DIY na rozpylacze do czakr

Czego będziesz potrzebować:

 • Butelka(i) o pojemności 4 uncji z rozpylaczem
 • Oczar wirginijski
 • Olejki eteryczne
 • Mały lejek (opcjonalnie)
 • Kryształowe wiórki (opcjonalnie)

Instrukcje:

Napełnij butelkę w 2/3 przefiltrowaną wodą. Uzupełnij ją oczarem wirginijskim, pozostawiając niewielką ilość miejsca na górze na olejki eteryczne. Będziesz chciał dodać około 20-30 kropli, więc jeśli łączysz olejki, po prostu użyj zrównoważonych mieszanek, licząc krople.

Jeśli dodajesz oczyszczone + naładowane kryształowe wiórki do swojej butelki z rozpylaczem (bardzo zalecane), jest wiele opcji, ale upewnij się, że kupujesz wysokiej jakości kryształy/kamienie. Podałem tutaj kilka rekomendacji/linków: kryształowe wiórki opcja #1, kryształowe wiórki opcja #2.

Czakra 1 - Czakra Korzenia

Oficjalna nazwa tej czakry, Muladhara, pochodzi od słów Mula, co oznacza korzeń i Dhara, co oznacza wsparcie. Zadaniem tej czakry jest więc połączenie całej twojej energii z ziemią, co nazywamy uziemieniem.

Czakra korzenia stanowi podstawę dla rozwoju osobistego i równoważenia innych czakr. Kiedy czakra korzenia jest zrównoważona, możesz:

 • Doświadczyć silniejszego poczucia bezpieczeństwa i stabilności
 • Uzyskać głębsze połączenie z ciałem fizycznym, środowiskiem i Matką Ziemią
 • Rozwinąć większy aspekt siebie
 • Wzmocnić relacje z fizycznym światem
 • Zwiększyć swoją zdolność do wykorzystywania odwagi i zaradności.

Zrównoważona czakra korzenia zapewnia również solidne podstawy poczucia bezpieczeństwa i pewności, umożliwiając tym samym rozwój osobisty.

Kolor: Czerwony

Połączenie kryształów i kamieni: Krwawy kamień, granat, tygrysie oko, hematyt, ognisty agat, czarny turmalin

Olejki eteryczne: Vetiver, Pine, Cedarwood, Myrrh, Patchouli - jeden lub kombinacja

2. czakra - czakra sakralna

Druga czakra to czakra sakralna lub svadhishana, co w tłumaczeniu oznacza miejsce, w którym znajduje się jaźń. W tej czakrze chodzi o twoją tożsamość jako człowieka i o to, co z nią robisz. Spośród wszystkich 7 czakr, ta czakra jest odpowiedzialna za dostarczanie twórczej energii, która pomaga wzbogacić Twoje życie.

Czakra sakralna jest drugą z siedmiu czakr i znajduje się w dolnej części brzucha, pomiędzy pępkiem a miednicą. Kiedy zrównoważysz swoją czakrę sakralną, możesz doświadczyć:

 • Głębszych i bardziej intymnych związków
 • Większego połączenia z zmysłowością i pasją
 • Zwiększonej zdolności do odkrywania i poznawania swojego świata
 • Bardziej zrównoważonych emocji, szczególnie przyjemności, połączenia i intymności.

Czakra sakralna uosabia siłę napędową, która pozwala w pełni cieszyć się życiem i doświadczać go. Jest ona również siłą napędową tworzenia, a zrównoważona czakra sakralna może pomóc Ci odkryć, co naprawdę sprawia Ci przyjemność.

Kolor: Pomarańczowy

Połączenie kryształów i kamieni: Cytryn, Karneol, Kamień Księżycowy, Koral.

Olejki eteryczne: Drzewo Sandałowe, Grejpfrut, Jaśmin, Pomarańcza, Kardamon - jeden lub kombinacja

3. czakra - splot słoneczny

Trzecia czakra to splot słoneczny lub Manipura, co tłumaczy się jako błyszczący klejnot. W tej czakrze rodzi się pewność siebie, tożsamość i siła osobista.

Czakra splotu słonecznego stanowi rdzeń Twojej tożsamości i osobowości. Kiedy jest zrównoważona, czakra splotu słonecznego może pomóc Ci doświadczyć:

 • Większej siły woli, samodyscypliny i poczucia własnej wartości
 • Nieograniczonego potencjału
 • Większej zdolności do przekształcania myśli w czyny
 • Większej pewności siebie i mocy osobistej
 • Zdolności do przezwyciężenia strachu
 • Zdolność do panowania nad myślami i podejmowania świadomych decyzji

Zrównoważona czakra splotu słonecznego pomaga Ci wykorzystać i wzmocnić Twoją osobistą moc, co ostatecznie pomaga Ci rozwinąć Twoje autentyczne "ja" i wziąć odpowiedzialność za swoje życie. W rezultacie możesz być bardziej zdolny do podążania swoją prawdziwą ścieżką i tworzenia życia, jakiego pragniesz.

Kolor: Żółty

Połączenie kryształów i kamieni: Malachit, Kalcyt, Cytryn, Topaz

Olejki eteryczne: Cynamon, Imbir, Słodki Majeranek, Cytryna - jeden lub kombinacja

4. czakra - Serce

Czwarta czakra to czakra Serca lub Anahata, co tłumaczy się jako nieuszkodzony. W tej czakrze uwydatnia się Twoja miłość, współczucie i dobroć. Wszyscy kojarzymy nasze serca z miłością i właśnie o to chodzi w czwartej czakrze. Obejmuje ona miłość do innych i miłość do samego siebie, dlatego też czakra ta jest również związana ze zdrowiem i uzdrawianiem.

Czakra serca jest związana z uczuciami współczucia, miłości i przywiązania. Zrównoważona czakra serca pozwala doświadczyć

 • Uczucia całości
 • Większego współczucia, szacunku i empatii wobec innych i siebie samego
 • Zdolności do rozpoznawania miłości jako ostatecznej siły uzdrawiającej
 • Głębszych więzi z innymi.

Zrównoważona czakra serca nie tylko zwiększa Twoją zdolność do kochania innych i siebie, ale także pomaga Ci zapomnieć o przeszłych doświadczeniach i wybaczyć innym.

Kolor: Green

Połączenie kryształów i kamieni: Green Aventurine, Jade, Green Calcite, Green Tourmaline, Rose Quartz

Olejki eteryczne: Rose, Jasmine, Geranium - jeden lub kombinacja

5. czakra - gardła

Piąta czakra to czakra gardła lub Vishuddha, co tłumaczy się jako bardzo czysta. Czakra ta daje głos osobistym prawdom.

Mając silne połączenie z czakrą sakralną, czakra gardła uosabia Twoją wewnętrzną oryginalność i autentyczność. Kiedy Twoja czakra gardła jest zrównoważona, możesz doświadczyć:

 • Większej zdolności do rozpoznawania prawdziwej wiedzy, pomimo ograniczeń wynikających z uwarunkowań społecznych
 • Umiejętności bronienia tego, w co wierzysz
 • Większej szczerości wobec siebie i innych
 • Zdolności do mówienia swojej prawdy
 • Zdolności do pełniejszego wyrażania tego, kim jesteś
 • Większa gotowość i zdolność do głębokiego i uważnego słuchania innych.

Czakra gardła jest motywowana przez ekspresję i prawdę. Kiedy jest zrównoważona, czakra gardła może pomóc Ci być bardziej zainspirowanym, realizować swoje pomysły i dopasować mądrość do rzeczywistości.

Kolor: Blue

Połączenie kryształów i kamieni: Lapis Lazuli, Turkus, Akwamaryn, Niebieski Kalcyt.

Olejki eteryczne: Eukaliptus, Cyprys, Mięta pieprzowa, Rozmaryn - jeden lub kombinacja

Czakra szósta - trzecie oko

Szósta czakra to czakra trzeciego oka Ajna, co tłumaczy się jako poza mądrością. Czakra ta otwiera umysł na informacje wykraczające poza świat materialny i 5 zmysłów. Postrzeganie pozazmysłowe, intuicja lub energia psychiczna pochodzą z trzeciego oka.

W mózgu znajduje się mały gruczoł w kształcie szyszki, który przyjmuje światło. Ten gruczoł, szyszynka, jest odpowiedzialny za to, że czujesz się przytomny w ciągu dnia i senny w nocy.

Czakra trzeciego oka jest odpowiedzialna za sposób, w jaki postrzegasz świat. Jest ona łącznikiem pomiędzy Twoim umysłem a światem zewnętrznym. Dzięki takiemu połączeniu ze światem wewnętrznym i zewnętrznym, zrównoważenie czakry trzeciego oka może pozwolić Ci na:

 • Doświadczać jasnych myśli
 • Większą autorefleksję
 • Ominąć iluzje i uzyskać dostęp do głębszych prawd i wskazówek wewnątrz Twojego istnienia
 • Być uważnym i żyć w chwili obecnej
 • Otworzyć swój umysł na głębsze zrozumienie i rozwinąć intuicję.

Kiedy Twoja czakra trzeciego oka jest zrównoważona, możesz mieć większą zdolność do autorefleksji. Jako centrum intuicji i mądrości, czakra trzeciego oka może pomóc Ci nie tylko zobaczyć świat wokół Ciebie, ale również go zrozumieć.

Kolor: Indigo

Połączenie kryształów i kamieni: Ametyst, Fioletowy Fluoryt, Czarny Obsydian

Olejki eteryczne: Lavender, Frankincense, Ylang Ylang, Pine - jeden lub kombinacja

Siódma czakra - Korona

Siódma czakra to Korona lub Sahaswara, co tłumaczy się jako tysiąc płatków. Czakra ta jest czystą energią świadomości. Czakra korony jest jedną z tych energii, które trudno wyjaśnić.

Można o niej myśleć jak o magnetyzmie. Kiedy przyłożysz kawałek metalu do magnesu, możesz poczuć energię i napięcie, ale nie możesz jej zobaczyć. Energia świadomości jest wszędzie i we wszystkim. Łączy nas z całym wszechświatem.

Nasza osobista świadomość znajduje się w siódmej czakrze, ale tak naprawdę jest ona raczej zalążkiem uniwersalnej energii niż czymś osobistym czy indywidualnym.

Czakra korony jest siódmą i ostatnią czakrą, znajduje się na czubku głowy i promieniuje energią w górę. Miejsce to jest powszechnie znane jako miejsce, w którym indywidualna świadomość spotyka się z wyższym stanem. Kiedy czakra korony jest zrównoważona, możesz:

 • Doświadczyć większego rozwoju duchowego.
 • Stać się połączonym z wszechświatem jako całością.
 • Uzyskać dostęp do najczystszej i najbardziej oświeconej mądrości.
 • Przekroczyć swoje ograniczenia.

Jeśli czujesz, że Twoje życie staje się zbyt materialistyczne lub jeśli doświadczasz uczucia chciwości, apatii lub wyższości nad innymi, Twoja czakra korony może być niezrównoważona. Nałóż mieszankę na czakrę korony na czubek głowy i praktykuj medytację, aby pomóc sobie wyjść poza materialistyczne potrzeby i połączyć się z bardziej znaczącymi rzeczami. Zrównoważona czakra korony może pomóc Ci doświadczyć i utrzymać stan radości, pogody ducha, głębokiego spokoju i wdzięczności za swoje życie.

Kolor: Violet, White

Połączenie kryształów i kamieni: Selenit, Kwarc Jasny, Ametyst, Diament

Olejki eteryczne: Frankincense, Rosewood, Vetiver, Sandalwood, Lemon - jeden lub kombinacja.

Pamiętaj, aby śledzić Blendtopię na Facebooku, aby pozostać w kontakcie, i śledź nas na Pintereście, aby uzyskać jeszcze więcej pomysłów na utrzymanie dobrego samopoczucia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego.

Sprawdź również nasze opcje subskrypcji smoothie, mamy kilka świetnych gotowych pudełek z keto smoothies, super zdrowych smoothie cleanse lub zbuduj swoje własne smoothie box!

Inne lektury:

 • 4 zdrowe sposoby na to, by smoothie było słodsze
 • Zielone smoothie dla utraty wagi
 • Najlepsze super nasiona do smoothie
 • Dostawa smoothie
 • Mieszanki smoothie

Kategorie: Zdrowie,