Wyciskarki do soków – co, jak i dlaczego?

Kuchnia nie jest bynajmniej miejscem, które byłoby w stanie oprzeć się modom różnego rodzaju. W ostatnim czasie mamy do czynienia z modą bardzo pozytywną, ponieważ w dobrym guście jest zdrowe odżywianie się oraz samodzielne dbanie o jakość swoich posiłków.

W związku z tym wzrosło zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane urządzenia tak zwanego małego AGD. Jednym z nich są wyciskarki do owoców, które mogą dla nas przygotować naprawdę ciekawe rzeczy. Wyciskarki do soków nie są niczym nowym, ale w swojej tradycyjnej wersji mówimy raczej o praskach, czyli o wyciskarkach ręcznych. Są tanie i banalnie proste w obsłudze, ale mało skuteczne i do tego niewygodne w obsłudze. Trzeba mieć do nich sporo siły. Urządzenia elektryczne mają swoje silniki, czasami całkiem potrzebne, więc po zaproponowaniu im odrobiny energii elektrycznej można wszystkie obowiązku przerzucić na nie. W takim urządzeniu znajdują się wałki ślimakowe, jeden lub dwa, które miażdżą wkładane do nich surowce i w ten sposób uzyskują sok lub inne, bardziej skomplikowane produkty. 

Po co nam wyciskarki? Wyciskarka do soków to alternatywa dla regularnego kupowania soków w sklepie. Nie jest to alternatywa ekonomiczna, a raczej opcja podnosząca jakość uzyskiwanego soku, ponieważ soki ze sklepów są tworzone procesie, który zabija większość ich wartości prozdrowotnych, a do tego znajduje się w nich dość sporo nie do końca korzystnych dla nas dodatków. O sokach z wyciskarek często się mówi, że to lekarstwo, a soki ze sklepów to co najwyżej smaczny napój. Oczywiście soki domowe trzeba pić możliwie szybko. Po około dobie zaczynają się one powoli psuć. Najlepsze urządzenie do domu Ilość różnych wyciskarek w sklepach jest obecnie całkiem imponująca, ale wybór odpowiedniej dla siebie wcale nie mysi być trudny. Najważniejsze jest wybranie urządzenia odpowiedniej klasy wykonanego z solidnych materiałów.

 najlepsze parametry wyciskarki Porządna wyciskarka powinna mieć dwa wałki ślimakowe, z których pierwszy będzie rozdrabniał surowiec, a drugi wyciskał z niego sok. Muszą być wykonane z solidnych materiałów, ponieważ siły w trakcie pracy są bardzo duże, a dodatkowo pojawia się jeszcze wilgoć, więc nic nie ma prawa rdzewieć i reagować chemicznie z sokiem. Obudowa całego urządzenia powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, która oprócz obojętności chemicznej, zapewnia także zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo powinny istnieć także zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem wyciskarki, na przykład przez dzieci. Wyciskarki na pewno nie są urządzeniami skomplikowanymi, a ich wykorzystanie praktyczne nie sprawia problemów. Jeśli tylko postawimy na odpowiednio wykonane urządzenie, będziemy mogli się nim cieszyć bez problemów przez długie lata.